HTML

plüss_Teknős

Mindenki másmilyen, és én olyan vagyok, mint bárki más. Reggel kócos-"hol_a_kávém", este nyűgös-szöszmötölős. Azt hittem, hogy nagy dolgok várnak rám (biztos várnak valahol) de aztán mégis itt vagyok és max. vaníliás pudingra futja. Igaz, befőttel. Bánt, ha bántanak, mégis, én is bántok másokat és nem mindig kérek bocsánatot. Nem szeretem, ha leragad a palacsinta! Olyan vagyok, mint a teknősöm, behúzott nyakkal, de csakazért is megyek előre - és kb. a kilátásaim is hasonlóak, mint neki. Sokat kérdezek, sokat felejtek, sokat késem, sokat alszom, sokat hibázom és sokat gondolkodom elmúlt dolgokon, ami nem vezet sehova, mégis jól esik. Nem kéne ennyit a gép előtt ülnöm. Ki kér teát?

..hányadika van..?

február 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Címkék

álmos (5) álom (1) alvás (2) arc (2) beszélgetés (3) buli (3) csók (1) délután (4) ébredés (2) édesség (1) együtt (2) elégtelen (5) első (2) én (8) fagyi (1) hétköznapok (11) hétvége (8) jegy (1) kamasz (1) kehes (1) kérdések (3) kerékpár (2) kolesz (1) kutya (2) lassú (4) metró (2) most (9) nyár (3) otthon (5) para (3) puska (1) recept (1) régen (5) reggel (2) ropi (1) ruhák (1) séta (2) sor (1) strand (1) születésnap (1) tavasz (1) tea (1) terhesség (1) tévé (2) tömeg (1) üres (5) utazás (4) várakozás (4) vége (2) vizsga (1) vizsgaidőszak (1) Címkefelhő

2008.10.21. 10:34 plüss_Teknős

telep

Sosemvolt lakótelepek kopott tízemeletesei között éltünk, nőttünk, mint a gomba, a cipőnk szakadt volt és piszkos és egy hétig jártunk ugyanabban a nadrágban, legalább a nadrágunk márkás volt, akinek a cipője is, na az volt a nagykirály, és azonnal anyázott, ha valaki a lábára lépett, hogy a cipőm, figyljélmároda. A házak nagyok voltak, a lépcsőházak koszosak, mindegyik ugyanolyan, lepattogott festékkel, kiégett lámpákkal, falon elnyomott cigicsikkekkel, rengetek firkával, hogy ki kit szeret, kinek azannyát, ki hülye - na persze, hogy aki elolvassa. A lámpák halvány fénnyel égtek, a lépcsők porosak, a fenekünk is retkes volt sok ücsörgéstől, fázott a derekunk, fázott a fenekünk, csipás volt a szemünk és úgy ennénk egy kis szotyit legalább, de nincs senkinél egy kis apró, hogy legalább azt tudnánk venni.
Világmegváltottunk és gúnyoltuk a járókelőket, a nagyorrút, a púposat, a vörös hajút, a szakadt kabátost, aki egy szatyrot cipelt, azt azért, aki kettőt, azt azért. Aki smárolt a csajával, azt azért, akinek a gyereke visított a kocsiban, azt azért. Fújoltunk, ha épp láttuk, ahogy egy kutya a dolgát végzi, vagy ha valaki az orrát túrta. Egymás hegyén-hátán éltük a mindennapokat, a suliban töltött délelőttök elfolytak, nem is emlékszem rá, hogy lettem volna hetedikes vagy hatodikas. Annyira emlékszem, hogy hatodikban eltört a csuklóm tesiórán, és hogy akkor télen volt egy macskánk, aki imádott a gipszen üldögélni, és nézelődött, ahogy hurcoltam körbe a lakásban. Aztán tavasszal lepasszoltuk a nagymamának vidékre. Hetedikben meg négyes lettem matekból meg töriből talán..? Nem tudom, igaz sem volt, soha nem voltam tizenkét éves. Álmos voltam, meg kimerült meg nem értettem meg a körülöttem levő világot - aztán valahogy elmúltak ezek az idők, és mégegyszer annyi idő múlva álmos vagyok és kimerült, és nem értem a körülöttem zajló-nyüzsgő világot.
Visszaértem sehova, ahol voltam is meg nem is.
Az asztalom nem koszos és nincs kitömve rajzórára való kacatokkal - bár ez sem igaz, mert egy csomó filctoll lapul a fiókban, ami - mivel nem alkoholos, nem kell senkinek. Egy csomó papír van elém-körém halmozva - ez a suliban is megvolt, akkor is azt kellett hinnem, hogy mindegyik mennyire fontos, és most is - borzasztó fontos - egyik egetverőbb, mint a másik - ha elrontom, akkor pakolhatok is és ballaghatok haza, mint ma is annyian, akiknek nem jött be ez a hétfő. A cipőm nem szakadt és nem is koszos - de nem is járok benne szinte, hiszen alig gyalogolunk, itt a metró, itt a busz, a lift, az autó - a futáshoz egy cipő, hétvégére, túrázni, nyárra, télre, esőbe, terepre - fele ennyi idősen összesen nem volt ennyi cuccom, mint most - ellepnek, nem férek tőlük, megfojt, hogy annyi van, hogy nincs hova tennem, hogy kettőt máshova rakok, és máris rendetlenség van megint, pedig a héten újítottunk be egy fiókos szekrénykét - mióta terveztük már - hogy egy kis rendszert vigyen a tárgyak kuszaságába.
Vakarom az orrom, csavarom a hajam, és csak bámulok most is, akkor is, azóta is, és pörög minden körülöttem és felkap és a semmibe hajít az örvény, és kicsi kis koszos manó vagyok, a világ zajos forgatagában, bambulok.
Térdig érő avarban járnék, amit néhány perc csak akkora halomba rakni, hogy utána a padtámláról lehessen seggest ugrani a kupacba, és csak szállnak a levelek, és zörögnek és némelyik nedves és ősz-szaguk van, bogarak másznak a levelek nyelén, és kis csigák vannak a kupac alján. Szeretnék úgy jönni reggel, ahogy a suliba mentünk - hogy rúgtuk magunk előtt a leveleket, ha szárazak voltak, magasra szálltak, a hajunkba potyogtak, a táskába, zsebbe, szálltak a levelek, a nadrágunk térdig piszkos-poros lett tőlük, nem győztük tisztogatni, mit szól majd az osztályfőnök. 
Mit szól majd a főnök, hogy renitens módon ma is farmerban jöttem, holott még csak hét eleje van...  Hullanak a levelek és jóféle ősz szag volt ma reggel, csípett a hideg. Olyan régen volt, hogy suliba mentem. Könnyű voltam, felelőtlen súlytalan. Olyan régen volt a tegnap reggel, napsütés, csípős szél. Meg a ma reggel is. Olyan messze van a holnap is. Süt majd a nap, meg hűvös lesz és sietek majd a metróba. Hullik az avar - belebújnék, lepjen el, a sok sárga, zörgő levél.

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://plussteknos.blog.hu/api/trackback/id/tr54724332

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása